Fronten

Fronty

Deze lijst is compleet!

Naam: Geschiedenis:
Commandant: Rang: Commandoperiode:

Noordelijke Theater van Militaire Handelingen

Noordelijke Front

Geformeerd 24-06-1941 uit Militaire District Leningrad. 26-08-1941 gesplitst in Karelische en Leningradfront.

Markian Michajlovitsj Popov

Luitenant-generaal

24-06-1941 - 26-08-1941

Karelische Front

Geformeerd 01-09-1941 uit deel van Noordelijke Front. 15-11-1944 opgeheven.

Valerian Aleksandrovitsj Frolov

Luitenant-generaal, vanaf 28-04-1943 kolonel-generaal

01-09-1941 - 21-02-1944

Kirill Afanasjevitsj Meretskov

Legergeneraal, vanaf 26-10-1944 maarschalk van de Sovjet-Unie

22-02-1944 - 15-11-1944

Leningradfront

Geformeerd 27-08-1941 uit deel van Noordelijke Front. 24-07-1945 gereorganiseerd tot Militaire District Leningrad.

Markian Michajlovitsj Popov

Luitenant-generaal

27-08-1941 - 05-09-1941

Kliment Jefremovitsj Vorosjilov

Maarschalk van de Sovjet-Unie

05-09-1941 - 12-09-1941

Georgi Konstantinovitsj Zjoekov

Legergeneraal

13-09-1941 - 10-10-1941

Ivan Ivanovitsj Fedjoeninski

Generaal-majoor

11-10-1941 - 26-10-1941

Micha´l Semjonovitsj Chozin

Luitenant-generaal

27-10-1941 - 09-06-1942

Leonid Aleksandrovitsj Govorov

Luitenant-generaal der artillerie, vanaf 15-01-1943 kolonel-generaal, vanaf 17-11-1943 legergeneraal, vanaf 18-06-1944 maarschalk van de Sovjet-Unie

10-06-1942 - 24-07-1945

Volchovfront (I)

Geformeerd 17-12-1941 uit enkele formaties van Leningradfront. 23-04-1942 gereorganiseerd tot Operationele Groep Volchov.

Kirill Afanasjevitsj Meretskov

Legergeneraal

17-12-1941 - 23-04-1942

Volchovfront (II)

Geformeerd 08-06-1942 uit Operationele Groep Volchov. 15-02-1944 opgeheven.

Kirill Afanasjevitsj Meretskov

Legergeneraal

08-06-1942 - 15-02-1944

Noordwestelijke Theater van Militaire Handelingen

Noordwestelijke Front

Geformeerd 22-06-1941 uit Baltische Speciale Militaire District. 20-11-1943 opgeheven.

Fjodor Isidorovitsj Koeznetsov

Kolonel-generaal

22-06-1941 - 03-07-1941

Pjotr Petrovitsj Sobennikov

Generaal-majoor

04-07-1941 - 23-08-1941

Pavel Aleksejevitsj Koerotsjkin

Luitenant-generaal

23-08-1941 - 05-10-1942

Semjon Konstantinovitsj Timosjenko

Maarschalk van de Sovjet-Unie

05-10-1942 - 14-03-1943

Ivan Stepanovitsj Konev

Kolonel-generaal

14-03-1943 - 22-06-1943

Pavel Aleksejevitsj Koerotsjkin

Luitenant-generaal, vanaf 27-08-1943 kolonel-generaal

23-06-1943 - 20-11-1943

Kalininfront

Geformeerd 19-10-1941 uit enkele formaties van Westelijke Front. 20-10-1943 hernoemd tot 1e Baltische Front.

Ivan Stepanovitsj Konev

Kolonel-generaal

19-10-1941 - 26-08-1942

Maksim Aleksejevitsj Poerkajev

Luitenant-generaal, vanaf 18-11-1942 kolonel-generaal

26-08-1942 - 25-04-1943

Andrej Ivanovitsj Jerjomenko

Kolonel-generaal, vanaf 27-08-1943 legergeneraal

25-04-1943 - 20-10-1943

Reservefront (I)

Geformeerd 30-07-1941 uit Front van Reservelegers. 12-10-1941 opgeheven.

Georgy Konstantinovitsj Zjoekov

Legergeneraal

30-07-1941 - 12-09-1941

Semjon Michajlovitsj Boedjonnyj

Maarschalk van de Sovjet-Unie

13-09-1941 - 08-10-1941

Georgi Konstantinovitsj Zjoekov

Legergeneraal

08-10-1941 - 12-10-1941

Baltische Theater van Militaire Handelingen

Baltische Front

Geformeerd 15-10-1943 uit Brjanskfront (III). 20-10-1943 hernoemd tot 2e Baltische Front.

Markian Michajlovitsj Popov

Legergeneraal

15-10-1943 - 20-10-1943

1e Baltische Front

Geformeerd 20-10-1943 uit Kalininfront. 24-02-1945 gereorganiseerd in Operationele Strijdkrachtengroep Zemland.

Andrej Ivanovitsj Jerjomenko

Legergeneraal

20-10-1943 - 19-11-1943

Ivan Christoforovitsj Bagramjan

Legergeneraal

20-11-1943 - 24-02-1945

2e Baltische Front

Geformeerd 20-10-1943 uit Baltische Front. 31-03-1945 opgeheven.

Markian Michajlovitsj Popov

Legergeneraal, vanaf 20-04-1944 kolonel-generaal (degradatie)

20-10-1943 - 23-04-1944

Andrej Ivanovitsj Jerjomenko

Legergeneraal

23-04-1944 - 04-02-1945

Markian Michajlovitsj Popov

Kolonel-generaal

04-02-1945 - 09-02-1945

Leonid Aleksandrovitsj Govorov

Maarschalk van de Sovjet-Unie

09-02-1945 - 31-03-1945

3e Baltische Front

Geformeerd 21-04-1944 uit deel van het Leningradfront. 16-10-1944 opgeheven.

Ivan Ivanovitsj Maslennikov

Kolonel-generaal, vanaf 28-07-1944 legergeneraal

21-04-1944 - 16-10-1944

Westelijke (Centrale) Theater van Militaire Acties

Westelijke Front

Geformeerd 22-06-1941 uit Westelijke Speciale Militaire District. 15-04-1944 gesplitst in 2e en 3e Wit-Russische Front.

Dmitri Grigorjevitsj Pavlov

Legergeneraal

22-06-1941 - 30-06-1941

Andrej Ivanovitsj Jerjomenko

Luitenant-generaal

30-06-1941 - 02-07-1941

Semjon Konstantinovitsj Timosjenko

Maarschalk van de Sovjet-Unie

02-07-1941 - 19-07-1941

Andrej Ivanovitsj Jerjomenko

Luitenant-generaal

19-07-1941 - 29-07-1941

Semjon Konstantinovitsj Timosjenko

Maarschalk van de Sovjet-Unie

30-07-1941 - 12-09-1941

Ivan Stepanovitsj Konev

Kolonel-generaal

12-09-1941 - 12-10-1941

Georgi Konstantinovitsj Zjoekov

Legergeneraal

13-10-1941 - 26-08-1942

Ivan Stepanovitsj Konev

Kolonel-generaal

26-08-1942 - 27-02-1943

Vasili Danilovitsj Sokolovski

Kolonel-generaal, vanaf 27-08-1943 legergeneraal

28-02-1943 - 15-04-1944

Centrale Front (I)

Geformeerd 26-07-1941 uit 4e Leger. 25-08-1941 opgeheven.

Fjodor Isidorovitsj Koeznetsov

Kolonel-generaal

26-07-1941 - 07-08-1941

Micha´l Grigorjevitsj Jefremov

Luitenant-generaal

07-08-1941 - 25-08-1941

Centrale Front (II)

Geformeerd 15-02-1943 uit Donfront. 20-10-1943 hernoemd tot Wit-Russische Front (I).

Konstantin Konstantinovitsj Rokossovski

Kolonel-generaal, vanaf 28-04-1943 legergeneraal

15-02-1943 - 20-10-1943

Front van de Mozjajsk-Verdedigingslinie

Geformeerd 18-07-1941. 30-07-1941 hernoemd tot Moskouse Reservefront.

Pavel Artemjevitsj Artemjev

Luitenant-generaal

18-07-1941 - 30-07-1941

Moskouse Reservefront

Geformeerd 09-10-1941 uit Front van de Mozjaisk-Verdedigingslinie. 12-10-1941 opgeheven.

Pavel Artemjevitsj Artemjev

Luitenant-generaal

09-10-1941 - 12-10-1941

Koerskfront

Geformeerd 23-03-1943 uit Reservefront (II). 27-03-1943 hernoemd tot Orjolfront.

Maks Andrejevitsj Rejter

Kolonel-generaal

23-03-1943 - 27-03-1943

Orjolfront

Geformeerd 27-03-1943 uit Koerskfront. 28-03-1943 hernoemd tot Brjanskfront (III).

Maks Andrejevitsj Rejter

Kolonel-generaal

27-03-1943 - 28-03-1943

Brjanskfront (I)

Geformeerd 16-08-1941. 10-11-1941 opgeheven.

Andrej Ivanovitsj Jerjomenko

Luitenant-generaal, vanaf 11-09-1941 kolonel-generaal

16-08-1941 - 13-10-1941

Georgi Fjodorovitsj Zacharov

Generaal-majoor

14-10-1941 - 10-11-1941

Brjanskfront (II)

Geformeerd 24-12-1941. 12-03-1943 hernoemd tot Reservefront (II).

Jakov Timofejevitsj Tsjerevitsjenko

Kolonel-generaal

24-12-1941 - 02-04-1942

Filipp Ivanovitsj Golikov

Luitenant-generaal

02-04-1942 - 07-07-1942

Nikandr JevlampiŰvitsj Tsjibisov

Luitenant-generaal

07-07-1942 - 13-07-1942

Konstantin Konstantinovitsj Rokossovski

Luitenant-generaal

14-07-1942 - 27-09-1942

Maks Andrejevitsj Rejter

Luitenant-generaal, vanaf 30-01-1943 kolonel-generaal

28-09-1942 - 12-03-1943

Brjanskfront (III)

Geformeerd 28-03-1943 uit Orjolfront. 10-10-1943 hernoemd tot Baltische Front (I).

Maks Andrejevitsj Rejter

Luitenant-generaal, vanaf 30-01-1943 kolonel-generaal

28-03-1942 - 05-06-1943

Markian Michajlovitsj Popov

Kolonel-generaal, vanaf 26-08-1943 legergeneraal

06-06-1943 - 10-10-1943

Voronezjfront

Geformeerd 09-07-1942 uit enkele formaties van Brjanskfront (II). 20-10-1943 hernoemd tot 1e Oekra´ense Front.

Filipp Ivanovitsj Golikov

Luitenant-generaal

09-07-1942 - 14-07-1942

Nikolaj Fjodorovitsj Vatoetin

Luitenant-generaal

14-07-1942 - 22-10-1942

Filipp Ivanovitsj Golikov

Luitenant-generaal, vanaf 19-01-1943 kolonel-generaal

22-10-1942 - 28-03-1943

Nikolaj Fjodorovitsj Vatoetin

Legergeneraal

28-03-1943 - 20-10-1943

Steppefront

Geformeerd 09-07-1943 uit Militaire District Steppe. 20-10-1943 hernoemd tot 2e Oekra´ense Front.

Ivan Stepanovitsj Konev

Kolonel-generaal, vanaf 26-08-1943 legergeneraal

09-07-1943 - 20-10-1943

Verre-Oostelijke Front

Geformeerd 14-01-1941. 04-08-1945 hernoemd tot 2e Verre-Oostelijke Front.

Iosif Rodionovitsj Apanasenko

Kolonel-generaal, vanaf 22-02-1941 legergeneraal

14-01-1941 - 25-04-1943

Maksim Aleksejevitsj Poerkajev

Kolonel-generaal, vanaf 26-10-1944 legergeneraal

25-04-1943 - 04-08-1945

1e Verre-Oostelijke Front

Geformeerd 05-08-1945 uit staf Karelische Front. 01-10-1945 gereorganiseerd tot Militaire District Kust.

Kirill Afanasjevitsj Meretskov

Maarschalk van de Sovjet-Unie

05-08-1945 - 01-10-1945

2e Verre-Oostelijke Front

Geformeerd 05-08-1945 uit Verre-Oostelijke Front. 01-10-1945 gereorganiseerd tot Verre-Oostelijke Militaire District (II).

Maksim Aleksejevitsj Poerkajev

Legergeneraal

05-08-1945 - 01-10-1945

Transbajkalfront

Geformeerd 19-06-1941 uit Militaire District Transbajkal. 01-10-1945 gereorganiseerd tot Militaire District Transbajkal-Amoer.

Micha´l Prokofjevitsj Kovalev

Luitenant-generaal, vanaf 07-05-1943 kolonel-generaal

19-06-1941 - 12-07-1945

Rodion Jakovlevitsj Malinovski

Maarschalk van de Sovjet-Unie

12-07-1945 - 01-10-1945

Reservefront (II)

Geformeerd 12-03-1943 uit Brjanskfront (II). 23-03-1943 hernoemd tot Koerskfront.

Maks Andrejevitsj Rejter

Kolonel-generaal

12-03-1943 - 23-03-1943

Reservefront (III)

Geformeerd 10-04-1943. 15-04-1943 Opgeheven.

Markian Michajlovitsj Popov

Legergeneraal

10-04-1943 - 15-04-1943

Front van Reservelegers

Geformeerd 14-07-1941 uit Reserve-Legergroep. 29-07-1941 hernoemd tot Reservefront (I).

Ivan Aleksandrovitsj Bogdanov

Luitenant-generaal

14-07-1941 - 29-07-1941

Zuidwestelijke en Zuidelijke Theaters van Militaire Handelingen

Zuidwestelijke Front (I)

Geformeerd 22-06-1941 uit Speciale Militaire District Kiev. 12-07-1942 hernoemd tot Stalingradfront (I).

Micha´l Petrovitsj Kirponos

Kolonel-generaal

22-06-1941 - 20-09-1941

Semjon Konstantinovitsj Timosjenko

Maarschalk van de Sovjet-Unie

30-09-1941 - 18-12-1941

Fjodor Jakovlevitsj Kostenko

Luitenant-generaal

18-12-1941 - 08-04-1942

Semjon Konstantinovitsj Timosjenko

Maarschalk van de Sovjet-Unie

08-04-1942 - 12-07-1942

Zuidwestelijke Front (II)

Geformeerd 25-10-1942 uit 1e Gardeleger. 20-10-1943 hernoemd tot 3e Oekra´ense Front.

Nikolaj Fjodorovitsj Vatoetin

Luitenant-generaal, vanaf 07-12-1942 kolonel-generaal, vanaf 12-02-1943 legergeneraal

25-10-1942 - 27-03-1943

Rodion Jakovlevitsj Malinovski

Kolonel-generaal, vanaf 28-04-1943 legergeneraal

27-03-1943 - 20-10-1943

Stalingradfront (I)

Geformeerd 12-07-1942 uit Zuidwestelijke Front (I). 30-09-1942 hernoemd tot Donfront.

Semjon Konstantinovitsj Timosjenko

Maarschalk van de Sovjet-Unie

12-07-1942 - 23-07-1942

Vasili Nikolajevitsj Gordov

Luitenant-generaal

23-07-1942 - 12-08-1942

Andrej Ivanovitsj Jerjomenko

Kolonel-generaal

13-08-1942 - 30-09-1942

Stalingradfront (II)

Geformeerd 30-09-1942 uit Zuidoostelijke Front. 31-12-1942 hernoemd tot Zuidelijke Front (II).

Andrej Ivanovitsj Jerjomenko

Kolonel-generaal

30-09-1942 - 31-12-1942

Donfront

Geformeerd 30-09-1942 uit Stalingradfront (I). 15-02-1943 hernoemd tot Centrale Front (II).

Konstantin Konstantinovitsj Rokossovski

Luitenant-generaal, vanaf 15-01-1943 kolonel-generaal

30-09-1942 - 15-02-1943

Zuidoostelijke Front

Geformeerd 07-08-1942 uit 1e Tankleger. 30-09-1942 hernoemd tot Stalingradfront (II).

Andrej Ivanovitsj Jerjomenko

Kolonel-generaal

07-08-1942 - 30-09-1942

Zuidelijke Front (I)

Geformeerd 25-06-1941 uit Speciale Militaire District Odessa. 28-07-1942 opgeheven.

Ivan Vladimirovitsj Tjoelenev

Legergeneraal

25-06-1941 - 30-08-1941

Dmitri Ivanovitsj Rjabysjev

Luitenant-generaal

30-08-1941 - 05-10-1941

Jakov Timofejevitsj Tsjerevitsjenko

Kolonel-generaal

05-10-1941 - 24-12-1941

Rodion Jakovlevitsj Malinovski

Luitenant-generaal

24-12-1941 - 28-07-1942

Zuidelijke Front (II)

Geformeerd 01-01-1943 uit Stalingradfront (II). 20-10-1943 hernoemd tot 4e Oekra´ense Front (I).

Andrej Ivanovitsj Jerjomenko

Kolonel-generaal

01-01-1943 - 02-02-1943

Rodion Jakovlevitsj Malinovski

Luitenant-generaal, vanaf 12-02-1943 kolonel-generaal

02-02-1943 - 22-03-1943

Fjodor Ivanovitsj Tolboechin

Luitenant-generaal, vanaf 28-04-1943 kolonel-generaal, vanaf 21-09-1943 legergeneraal

22-03-1943 - 20-10-1943

Kaukasische Theater van Militaire Handelingen

Transkaukasische Front (I)

Geformeerd 23-08-1941 uit Transkaukasische Militaire District. 30-12-1941 hernoemd tot Kaukasische Front.

Dmitri Timofejevitsj Kozlov

Luitenant-generaal

23-08-1941 - 30-12-1941

Kaukasische Front

Geformeerd 30-12-1941 uit Transkaukasische Front (I). 28-01-1942 gesplitst in Krim en Transkaukasische Militaire District.

Dmitri Timofejevitsj Kozlov

Luitenant-generaal

30-12-1941 - 28-01-1942

Krimfront

Geformeerd 28-01-1942 uit deel van Kaukasische Front. 19-05-1942 opgeheven.

Dmitri Timofejevitsj Kozlov

Luitenant-generaal

28-01-1942 - 19-05-1942

Transkaukasische Front (II)

Geformeerd 15-05-1942 uit Transkaukasische Militaire District. 25-08-1945 gereorganiseerd tot Militaire District Tbilisi.

Ivan Vladimirovitsj Tjoelenev

Legergeneraal

15-05-1942 - 25-08-1945

Noordkaukasische Front (I)

Geformeerd 20-05-1942 uit Krimfront. 03-09-1942 gereorganiseerd tot Zwarte Zee-Strijdkrachtengroep.

Semjon Michajlovitsj Boedjonnyj

Maarschalk van de Sovjet-Unie

20-05-1942 - 03-09-1942

Noordkaukasische Front (II)

Geformeerd 24-01-1943 uit deel van Transkaukasische Front (II). 20-11-1943 gereorganiseerd tot Zelfstandige Kustleger.

Ivan Ivanovitsj Maslennikov

Kolonel-generaal, vanaf 28-07-1944 legergeneraal

24-01-1943 - 13-05-1943

Ivan Jefimovitsj Petrov

Luitenant-generaal, vanaf 27-08-1943 kolonel-generaal, vanaf 09-10-1943 legergeneraal

13-05-1943 - 20-11-1943

Wit-Russische Theater van Militaire Handelingen

Wit-Russische Front (I)

Geformeerd 20-10-1943 uit Centrale Front (II). 23-02-1944 hernoemd tot 1e Wit-Russische Front (I).

Konstantin Konstantinovitsj Rokossovski

Legergeneraal

20-10-1943 - 23-02-1944

Wit-Russische Front (II)

Geformeerd 06-04-1944 uit 1e Wit-Russische front (I). 16-04-1944 hernoemd tot 1e Wit-Russische Front (II).

Konstantin Konstantinovitsj Rokossovski

Legergeneraal

06-04-1944 - 16-04-1944

1e Wit-Russische Front (I)

Geformeerd 24-02-1944 uit Wit-Russische Front (I). 05-04-1944 hernoemd tot Wit-Russische Front (II).

Konstantin Konstantinovitsj Rokossovski

Legergeneraal

24-02-1944 - 05-04-1944

1e Wit-Russische Front (II)

Geformeerd 16-04-1944 uit Wit-Russische Front (II). 10-06-1945 gereorganiseerd tot veldcontroleformatie van Groep Sovjet-Bezettingsstrijdkrachten in Duitsland.

Konstantin Konstantinovitsj Rokossovski

Legergeneraal, vanaf 29-06-1944 maarschalk van de Sovjet-Unie

16-04-1944 - 16-11-1944

Georgi Konstantinovitsj Zjoekov

Maarschalk van de Sovjet-Unie

16-11-1944 - 10-06-1945

2e Wit-Russische Front (I)

Geformeerd 24-02-1944. 05-04-1944 opgeheven.

Pavel Aleksejevitsj Koerotsjkin

Kolonel-generaal

24-02-1944 - 05-04-1944

2e Wit-Russische Front (II)

Geformeerd 24-04-1944 uit deel van Westelijke Front. 10-06-1945 opgeheven.

Ivan Jefimovitsj Petrov

Kolonel-generaal

24-04-1944 - 06-06-1944

Georgi Fedorovitsj Zacharov

Kolonel-generaal, vanaf 28-07-1944 legergeneraal

07-06-1944 - 17-11-1944

Konstantin Konstantinovitsj Rokossovski

Maarschalk van de Sovjet-Unie

17-11-1944 - 10-06-1945

3e Wit-Russische Front

Geformeerd 24-04-1944 uit deel van Westelijke Front. 15-08-1945 gereorganiseerd tot Militaire District Baranovitsji.

Ivan Danilovitsj Tsjernjachovski

Kolonel-generaal, vanaf 26-06-1944 legergeneraal

24-04-1944 - 18-02-1945

Aleksandr Michajlovitsj Vasilevski

Maarschalk van de Sovjet-Unie

20-02-1945 - 26-04-1945

Ivan Christoforovitsj Bagramjan

Legergeneraal

27-04-1945 - 15-08-1945

Oekra´ense Theater van Militaire Handelingen

1e Oekra´ense Front

Geformeerd 20-10-1943 uit Voronezjfront. 10-06-1945 gereorganiseerd tot controleformatie van Centrale Strijdkrachtengroep.

Nikolaj Fjodorovitsj Vatoetin

Legergeneraal

20-10-1943 - 02-03-1944

Georgi Konstantinovitsj Zjoekov

Maarschalk van de Sovjet-Unie

02-03-1944 - 24-05-1944

Ivan Stepanovitsj Konev

Maarschalk van de Sovjet-Unie

24-05-1944 - 10-06-1945

2e Oekra´ense Front

Geformeerd 20-10-1943 uit Steppefront. 10-06-1945 gereorganiseerd tot Militaire District Odessa.

Ivan Stepanovitsj Konev

Legergeneraal, vanaf 20-02-1944 maarschalk van de Sovjet-Unie

20-10-1943 - 21-05-1944

Rodion Jakovlevitsj Malinovski

Legergeneraal, vanaf 10-09-1944 maarschalk van de Sovjet-Unie

22-05-1944 - 10-06-1945

3e Oekra´ense Front

Geformeerd 20-10-1943 uit Zuidwestelijke Front (II). 15-06-1945 gereorganiseerd tot controleformatie van Zuidelijke Strijdkrachtengroep.

Rodion Jakovlevitsj Malinovski

Legergeneraal

20-10-1943 - 15-05-1944

Fjodor Ivanovitsj Tolboechin

Legergeneraal, vanaf 12-09-1944 maarschalk van de Sovjet-Unie

15-05-1944 - 15-06-1945

4e Oekra´ense Front (I)

Geformeerd 20-10-1943 uit Zuidelijke Front (II). 15-05-1944 opgeheven.

Fjodor Ivanovitsj Tolboechin

Legergeneraal

20-10-1943 - 15-05-1944

4e Oekra´ense Front (II)

Geformeerd op 05-08-1944. 31-07-1945 gereorganiseerd tot Karpathische Militaire District.

Ivan Jefimovitsj Petrov

Kolonel-generaal, vanaf 26-10-1944 legergeneraal

05-08-1944 - 26-03-1945

Andrej Ivanovitsj Jerjomenko

Legergeneraal

26-03-1945 - 31-07-1945

Copyright © Auke de Vlieger 2005 - 2011
Online sinds 10 september 2006

Home